FC Dila Gori
2:0
(1:0)
FC Dila Gori - DAC 1904
UEFA Európska Konferenčná liga 2023/24, 1.predkolo, odveta • št 20.7.2023, 19:00 • Tengiz Burjanadze Stadium
Góly: 33. Gale 1:0 , 77. Santos 2:0
Hlavný rozhodca: Ante Čulina (CRO) • Asistenti rozhodcu: Luka Pušic (CRO), Dario Kolarević (CRO) • Divákov: 3680
90+13
Je koniec a my nesmierne smútime. Naša cesta pohárovou Európou sa totiž skončila príliš skoro. Dila Gori nás dnes skutočne zaskočil. Po prvopolčasovej víchrice sme síce zostali v hre o postup, súpera sme dokázali dorovnať, no napriek tomu sme inkasovali aj rozhodujúci druhý gól. Mali sme šancu znížiť, ale gruzínsky celok dnes ukázal viac.

Pohárová Európa je minulosťou, a preto sa podľa predbežného scenára uvidíme najbližšie v sobotu 29. júla o 18:00 proti Michalovciam. Dovtedy sa s Vami lúči Milan Vrábeľ. Dovidenia!
90+12
Tak to bola obrovitánska šanca na gól a zároveň neskutočná smola. Po Brunettiho centri Krstović loptu výborne namieril k žrdi, ale tam stihol zakročiť Kucharenko zázračným zákrokom.
90+10
Krstović sa tiež dostal k strele, ale nemieril presne. Napätie na našej lavičke sa zároveň zvyšuje.
90+8
Rozhodca pridáva ešte 4 minúty.
90+6
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Pinto, prichádza Mendez.
90+5
Nováčik na ihrisku Vitális zahral rohový kop, ktorý síce zakončením neskončil, no zostali sme pri lopte a Gavrić sa dostal do tutovky, v ktorej nastrelil brvno, kdežto Záhradník pri pokračujúcej akcii žrď!
90+4
Striedanie v tíme FC Dila Gori:
z ihriska odchádza Victor, prichádza Andronikashvili.
90+3
Údaj o nadstavenom čase stále nemáme.
90+1
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Pinto).
89
Blíži sa koniec základného hracieho času, ale nepriaznivý výsledok ešte máme šancu zvrátiť v predĺžení, ktorý by malo byť nastavené na minimálne 10 minút.
88
z ihriska odchádza Ramadan, prichádza Záhradník,
z ihriska odchádza Kalmár, prichádza Vitális.
87
Žltá karta pre tím FC Dila Gori (Chiteishvili).
85
Tím Dila Gori práve strelil gól! Tak to je zlé, nesmierne zlé. Dila Gori síce veľmi nehrozil v druhom polčase, ale pri snahe Dimuna vykpnúť prihrávku sa dostal za pokutové územie presne na Santosa, ktorý umiestneným pokusom nedal šancu Petrášovi.
85
Hra je prerušená pre ležiaceho domáceho kapitána Santosa. Bude však v poriadku.
82
Priamy kop zahral Sardalishvili. Súpera sme si však postrážili.
81
Hra pokračuje po približne ôsmich minútach. Môžeme sa tak tešiť na poriadne dlhé predĺženie.
79
Zdá sa, že problém je vyriešený. Reflektory sa pomaly rozsvecujú.
76
Naďalej sa nehrá pre vypadnuté osvetlenie.
74
Vypadlo osvetlenie. Hra je preto prerušená a my veríme, že nie nadlho.
72
z ihriska odchádza Kovtaliuk, prichádza Kukhianidze.
71
z ihriska odchádza Trusa, prichádza Gavrić.
71
Vybojovali sme roh, ktorý ale Ramadan bez problémov vyboxoval.
68
Hra sa slušne rozkúskovala a to hrá do karát nášmu súperovi. Dlhšiu dobu sme sa k nemu nepriblížili. Naopak, blokovať sme museli Sardalishviliho.
67
Žltá karta pre tím FC Dila Gori (Tevzadze).
64
z ihriska odchádza Gomis, prichádza Mzwakali,
z ihriska odchádza Parulava, prichádza Sardalishvili.
63
Žltá karta pre tím FC Dila Gori a jeho hlavného trénera Demčenka.
62
V druhom polčase sme o niečo aktívnejší, ale z našej strany bude treba viac pritlačiť na súpera.
60
Zostali sme však pri lopte a blízko k zakončeniu bol Trusa. Pri snahe vystreliť však zaluftoval.
59
Vybojovali sme ďalší roh, ktorý pre zmenu zahral Ramadan. Jeho center domáci gólman podbehol, no nenašiel sa hráč, ktorý by ho zvládol doraziť.
56
Domáci si vybojovali aj priamy kop, ktorý však Gale zahral mimoriadne nepresne.
55
Teraz sme pre zmenu poriadne horeli. Parulava sa ocitol pred našim brankárom absolútne voľný. Po jeho zakončení môžeme Petrášovi ruky-nohy bozkávať, že sme neinkasovali.
54
Po druhom rohu Kalmára už rozruch nenastal. Rozhodca nám odpískal útočný faul.
53
Po Kalmárovom rohu vznikol poriadny záver pred súperovou bránkou. Hneď viacero hráčov bolo blízko k dorážke, ale nakoniec sme získali len ďalší roh.
52
Rozhodne sme aktívnejší. Treba však už aj hroziť. Napríklad z vybojovaného rohu.
50
Tentokrát vystrelil Parulava, ale z diaľky nemieril presne.
47
Gale sa síce hneď v úvode dostal k strele, ale hlavne Ramadan poslal dobrý center na Trusu. Chýbalo len málo k tomu, aby hlavičkoval presne na bránku.
46
z ihriska odchádza Kaša, prichádza Brunetti.
46
Začal sa druhý polčas. Úvodný výkop patril domácemu celku.
Po prvej polovici stretnutia radosťou nehýrime. Súper nás predčil azda vo všetkých ohľadoch, preto zaslúžene vedie a môžeme byť radi, že len o jeden gól. My sme aspoň v závere polčasu pridali a to nám dáva nádej do ďalšieho priebehu zápasu. Všetko je naďalej otvorené, a tak veríme, že v druhom dejstve ukážeme lepšiu tvár. DAC do toho!
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
Rozhodca pridáva k prvému polčasu ešte jednu minútu.
42
Priamy kop Kalmára nás azda aj nakopol. Po Trusovom centri sme získali rohový kop, ktorý nebol zahraný zle, ale prepadol cez celú šestnástku.
40
Z hry nám to nešlo, a tak sme si vybojovali priamy kop, ktorý rovno smrdel gólom! Kalmár opäť loptu zahral skvelo, keď ju dostal za múr a poriadne natiahnuť sa tak musel Kucherenko.
38
Najaktívnejší hráč súpera a teda Gale sa aj dostal k ďalšej strele. Petráš nás podržal.
37
Ani po góle sa obraz hry, žiaľ, nezmenil. Naďalej sú aktívnejší a nebezpečnejší domáci hráči.
35
Úvod stretnutia nám absolútne nevyšiel, ale stále je všetko v našich nohách a navyše sme v úvodnom duely ukázali, že kvalitu určite máme na postup ďalej.
33
Tím Dila Gori práve strelil gól! Koledovali sme o oň a aj sme ho inkasovali. Dzotsenidze dostal prihrávkou s chirurgickou loptu za našu obranu na úplne voľného Galeho, ktorý sa zoči-voči Petrášovi tentokrát nemýlil.
31
Dlho však Petráš oddychovať nemohol. Dila Gori sa rýchlo dostal cez našu obranu, keď po rýchlej kombinácii z prvej zakončil nestrážený Gale. Až Petrášov kvalitný zákrok zabránil gólu.
29
Na našu radosť sme sa z úvodného tlaku súpera dokázali vymaniť. Už sa snažíme osmeľovať aj smerom dopredu, ale tam ešte potrebujeme zopár vecí doladiť.
27
Pinto dostal dlhý pas, ale ten bol nepresný. Aj náš náznak akcie je tak ukončený.
25
Otrasený skončil na ihrisku Dimun, ale bude v poriadku.
24
Gale loptu rozohral nakrátko a vyzerá to tak, že túto akciu už Gruzínčania príliš prekombinovali. Chiteishvili totiž len vypálil do pripraveného súpera.
23
Gruzínčania nás naďalej dusia. Vybojovali si štandardku "ala" skrátený roh, pri ktorom budeme musieť byť mimoriadne pozorní.
20
Domáci zahrali aj roh a po ňom sme sa nesmierne báli o výsledok. Center ešte Petráš vyrazil, ale presne na kopačky Galeho. Tvrdý pokus sme poslali do bezpečia aj s dávkou šťastia.
19
Parulava sa síce cez našu obranu nepreštrikoval, ale nezabránili sme ani dorážke Gomis. Tá bola stečovaná a skončila len tesne vedľa našej konštrukcie.
16
Aj autorom ďalej strely je gruzínsky celok. Presne Gomis vystrelil z ostrého uhla a ľavú žrď minul o vyše meter.
13
Naďalej sme vo fáze vyčkávania. Súpera si však držíme na dištanc od našej bránky.
11
Strelecký pokus predviedol Victor, ale nedôrazný pokus Petráša nemohol vystrašiť.
8
Aj naďalej majú v moci loptu hráči Dila Gori. Vo finálnej fáze sú bezzubí, respektíve im tam zabraňujeme preniknúť.
5
Aktívnejší je zatiaľ domáci celok, ktorý pasívny ani nemôže byť ak chce pomýšľať na postup.
2
Prvý strelecký pokus si pripísal Kalmár, ale nebol presný.
1
Stretnutie sa práve začalo. Nečakane však hlavný rozhodca fúkol do píšťalky dve minúty pred oficiálnym začiatkom.
Príjemný dobrý podvečer vám prajem pred odvetou 1. predkola Európskej konferenčnej ligy. Práve v týchto chvíľach prichádzajú hráči oboch celkov na domáci štadión nášho súpera. Domáci v červených dresoch a naši hráči v tradičnej žlto-modrej kombinácii.

Dila Gori má pred odvetou čo robiť, keďže musí dobiehať jednogólové manko. Gólov našej MOL Aréne mohol dostať aj viac, ale na druhej strane v závere stretnutia mal príležitosť aj na vyrovnanie. Silný je na lopte a hrá pred domácim publikom, ale na druhej strane jeho obrana je priechodná.

Do Gruzínska sme vycestovali s jednoznačným cieľom. Potvrdiť rolu favorita a vybojovať si postup ďalej. V prvom kole sme ukázali svoju kvalitu, no viazla na koncovka. Takmer celá základná zostava sa výborné pozná a k tomu dobre zapadol Matej Trusa. V Gruzínsku chceme nadviazať na rok 2018, kde sme slávili postup proti Dinamo Tbilisi.

Na horúcej pôde to nebude prechádzka ružovou záhradou, no my našim hráčom veríme. DAC do toho!
Úvodné zostavy:

FC Dila Gori: Kucherenko – Chiteishvili, Dzotsenidze, Tevzadze, Wanderson – Victor, Santos (K), Parulava – Gomis, Kovtaliuk, Gale
Náhradníci: Chikashua, Odikadze – Gaphrindsahvili, Andronikashvili, Assamoah, Sardalishvili, Kukhianidze, Mzwakali, Etou
Tréner: Andrij Demčenko

DAC 1904 Dunajská Streda: Petráš – Pinto, Risvanis, Kaša, Andzouana – Kalmár (K), Dimun, Káčer – Trusa, Krstović, Ramadan
Náhradníci: Gyurákovics, Veszelinov – Szolgai, Brunetti, Mendez, Veselovský, Vitális, Záhradník, Urblík, Riquelme, Gruszkowski, Gavrić
Tréner: Adrian Guľa

Rozhodca: Čulina – Pušic, Kolarević (všetci Chorvátsko).
Milí futbaloví fanúšikovia! Vitajte pri odvete 1. predkola Európskej konferenčnej ligy! Na programe máme duel FC Dila Gori – FC DAC Dunajská Streda a my vám z neho ponúkame podrobný textový prenos. Stretnutie sa uskutoční 20.7.2023 o 19:00 a sprevádzať vás ním bude Milan Vrábeľ.